Legislation # 07-0539 Enactment Number none
Type Appointment Effective Date none
Introduction Date 10/10/2007
Title to consider appointments to the Citizens' Unity Commission.
 
Legislation History 07-0539
DateNotice Of ActionDescription
10/10/2007 Appointed Robert L. Lewis Sr. to the unexpired term of Barbara Arsenault which will conclude on June 30, 2009, and Hector M. Cruz Lopez to the unexpired term of Harold Dehaven which also concludes on June 30, 2011.
10/10/2007 No Action Required
9/28/2007 Received By Clerk's Office
 
View Attachments 07-0539
FileTypeSizeDescription
October 2007 CUC Appointments Background Information.doc Other 26K Background Information
 
Legislation Text 07-0539
Unable to locate legislation text